Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mentha x dalmatica Tausch

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Mentha (metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, meta (Hr), Haračić, A., 1894783, metica (Hr), Šulek, B., 18791256, metva (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syll. Pl. Nor. Ratisbon. (Königl. Baier. Bot. Ges.) 2: 249 (1828)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Mentha arvensis L. x Mentha longifolia (L.) Huds., sinonim (s) , Mentha carinthiaca auct. p. p., pro-parte sinonim (pp.) , Mentha carinthiaca sensu Petrak, sinonim (s) , Mentha cinerascens H. Braun, sinonim (s) , Mentha haynaldiana Borbás, sinonim (s) , Mentha iraziana Borbás., sinonim (s)

Common names: dalmatinska metvica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.