Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Micromeria croatica (Pers.) Schott

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Micromeria (bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresina (Hr), Domac, R., 19944, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrisić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Oesterr. Bot. Wochenbl. 7: 93 (1857)

Taxon author(s) 1. Christiaan Hendrik Persoon2. Heinrich Wilhelm Schott

Synonyms: Satureja croatica (Pers.) Briq., sinonim (s), Nat. Pflanzenfam. 4(3a). 1896. , Thymus croaticus Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2. 1806.

Common names: hrvatska bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrvatska bresina (Hr), Domac, R., 19944, hrvatski vrisić (Hr), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.