Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia fastigiata (Sm.) Rchb.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Icon. Fl. Germ. Helv. 5-6: 28 (1842)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Alsine fasciculata auct. non. (L.) Wahlenb., sinonim (s) , Alsine jaquinii W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2: 115. 1835 , Arenaria fasciculata Jacq., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Austriac. 2: 49 (1774) non 1767 , Arenaria fastigata Sm., sinonim (s), Sowerby, Engl. Bot. 25: t.1744 (1807) , Minuartia fasciculata auct. non. (L.) Hiern., sinonim (s) , Minuartia fasciculata Hiern, nomen illegitimum (n. illeg.), J. Bot. 37: 321 (1899) non Rchb. , Minuartia rubra (Scop.) McNeill, sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 68: 173 (1963) , Minuartia rubra (Sm.) O. Bolos et al., sinonim (s), Fl. Man. Paisos Catalans: 1214 (1990) , Stellaria rubra Scop., bazionim (baz.), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1772.

Common names: mišjakinja kitasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šiljasta mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.