Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia hybrida (Vill.) Schischk.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. SSSR, 6: 488 (1936)

Taxon author(s) 1. Domínique,Domínique Villars,Villar2. Boris Konstantinovich,Boris Konstantinovich,Boris Konstantinovich Schischkin,Shishkin,Šiškin

Synonyms: Alsine tenuifolia (L.) Crantz, sinonim (s), Crantz, Inst. Rei Herb. 2. 1766. , Arenaria hybrida Vill., bazionim (baz.), Vill., Prosp. Hist. Pl. Dauphiné. 1779. , Arenaria tenuifolia L., sinonim (s), Sp. Pl.: 424 (1753) , Minuartia tenuifolia (L.) Hiern, nomen illegitimum (n. illeg.), Hiern in J. Bot. 37. 1899.

Common names: uskolisna mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, uskolisna mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.