Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia graminifolia (Ard.) Jáv.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sched. Fl. Hung. Exsice, 2: 22 (1914)

Taxon author(s) 1. Pietro Arduino2. Sándor(Alexander) Jávorka

Synonyms: Alsine graminifolia (Ard.) J. F. Gmelin, sinonim (s), DC., Syst. Nat. 2: 587. 1791 , Arenaria graminifolia Ard., sinonim (s), Ard., Animadv. Bot. Spec. Alt. 1764.

Common names: travolistna mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinja travolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.