Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia rubra (Scop.) McNeill

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 68: 173 (1963)

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli2. John McNeill

Synonyms: Alsine fasciculata auct., non (L.) Wahlenb., sinonim (s) , Alsine jacquinii Koch, sinonim (s) , Minuartia cymifera (Rouy & Foucaud) Graebn., sinonim (s) , Minuartia fasciculata auct., non (L.) Hiern, sinonim (s) , Minuartia fastigiata (Sm.) Rchb., sinonim (s), Rchb., Icon. Fl. Germ. Helv. 5-6. 1842. , Stellaria rubra Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1772.

Common names: šiljasta mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.