Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia sedoides (L.) Hiern

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Jour. Bot. (London) 37: 321 (1899)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Philip Hiern

Synonyms: Alsine cherleri Gren., sinonim (s), Gren. & Godr., Fl. France 1: 253. 1847 , Alsine cherleriae Fenzl, sinonim (s) , Alsine sedoides (L.) Kittel, sinonim (s), Taschenb. Fl. Deutschl., ed. 2: 997. 1844 , Cherleria sedoides L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 425 (1753)

Common names: jastučasta mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jastučasta mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.