Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia verna (L.) Hiern

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Jour. Bot. (London) 37: 320 (1899)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Philip Hiern

Synonyms: Alsine caespitosa Ehrh. ex Nyman, ? (dvojbeno), Consp. Fl. Eur. 1: 119. 1878 [Sep 1878] , Alsine gerardii (Willd.) Wahlenb., sinonim (s), Wahlenb., Fl. Carpat. Princ. 1814. , Alsine verna (L.) Bartl. et Wendl., sinonim (s) , Alsine verna f. alpina Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv. , Arenaria verna L., bazionim (baz.), L., Mant. Pl. 1767. , Minuartia caespitosa (Ehrh.) Degen, sinonim (s) , Minuartia verna agg., sinonim (s) , Minuartia verna ssp. gerardii (Willd.) Graebner, sinonim (s)

Common names: proljetna mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinja ledinasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, proljetna mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.