Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia verna (L.) Hiern ssp. collina (Neilr.) Domin

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Feddes Repert. 69: 13 (1964)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Philip Hiern

Synonyms: Alsine verna var. collina Neilr., sinonim (s), Neilr., Nachtr. Fl. Wien. 1851. , Minuartia caespitosa Jav., nomen illegitimum (n. illeg.)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.