Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia viscosa (Schreb.) Schinz et Thell.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Herb. Boiss. ser.2, 7: 404 (1907)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber2. Hans Schinz3. Albert Thellung

Synonyms: Alsine viscosa Schreb., bazionim (baz.), Schreb., Spic. Fl. Lips. 1771. , Minuartia tenuifolia ssp. viscosa (Schreber) Briq., sinonim (s)

Common names: ljepljiva mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljepljiva mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.