Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Moehringia trinervia (L.) Clairv.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Moehringia (merinka (Hr), Nikolić, T., 201912707, merinka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Man. Herb. Suisse 150 (1811)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Philippe de,Joseph Philippe Clairville,de Clairville

Synonyms: Arenaria trinervia L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: trožilna merinka (Hr), Nikolić, T., 201912707, trožilna merinka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.