Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Muscari tenuiflorum Tausch

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Muscari (presličica (Hr), Nikolić, T., 201912707, presličica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 24: 234 (1841)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Leopoldia tenuiflora (Tausch) Heldr., sinonim (s), Gatt. Leop.: 15 (1878)

Common names: tankocvjetna presličica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.