Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosotis arvensis (L.) Hill

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Myosotis (potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, plavomilje (Hr), Horvatić, S., 19541819, potočnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Veg. Syst. 7: 55 (1764)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Hill

Synonyms: Myosotis intermedia Link, sinonim (s), Link, Enum. Hort. Berol. Alt. 1. 1821. , Myosotis scorpioides L. sensu Nathh., sinonim (s) , Myosotis scorpioides var. arvensis L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: poljska potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, djetlina mišja (Hr), Šulek, B., 18791256, mišćja ditelina (Hr), 18471006, poljska potočnica (Hr), Domac, R., 19944, poljski nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, potočnica jamičasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.