Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosotis discolor Pers.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Myosotis (potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, plavomilje (Hr), Horvatić, S., 19541819, potočnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. ed. 15: 190 (1797)

Taxon author(s) 1. Christiaan Hendrik Persoon

Synonyms: Myosotis arvensis var. versicolor Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 1. 1805. , Myosotis fallacina Jord., sinonim (s), Jord. in Boreau, Fl. Centre France, ed. 3, 2. 1857. , Myosotis scorpioides var. collina Ehrh., nomen nudum (n. nud.), Beitr. Naturk. 5: 177 (1790) , Myosotis versicolor (Pers.) Sm., sinonim (s), FED , Myosotis versicolor Sm., sinonim (s), Sm., Engl. Bot. 1814.

Common names: šarena potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, potočnica šarenkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šarena potočnica (Hr), Domac, R., 19944, šareni nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.