Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosotis laxa Lehm.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Myosotis (potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, plavomilje (Hr), Horvatić, S., 19541819, potočnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Pl. Asperif. Nucif. 83 (1818)

Taxon author(s) 1. Johann Georg Christian Lehmann

Synonyms: Myosotis baltica Sam. ex Lindm., sinonim (s), Sv. Fan.-Fl., ed. 2: 4588 (1926) , Myosotis cespitosa Schultz, sinonim (s), Prodr. Fl. Starg., Suppl. 1: 11 (1819) , Myosotis commutata Roem. et Schult., sinonim (s), Syst. Veg. 4: 102 (1819) , Myosotis laxa ssp. baltica (Sm.) Hyl. ex Nordh., sinonim (s), Norsk. Fl.: 529 (1940) , Myosotis laxa ssp. cespitosa (Schultz) Hyl. ex Nordh., sinonim (s), Norsk Fl. 529: (1940) , Myosotis oraria Dumort., sinonim (s), Bull. Soc. Roy. Bot. Belgique 7: 350 (1868) , Myosotis palustris ssp. laxa, sinonim (s), sensu Hegi, ed. 2 , Myosotis scorpioides ssp. baltica (Sam.) F. Herm., sinonim (s), Fl. Nord-Mitteleuropa: 883 (1956) , Myosotis scorpioides ssp. cespitosa (Schultz) F. Herm., sinonim (s), Fl. Deutschl. Fennoskand.: 384 (1912) , Myosotis scorpioides var. parviflora Wahlenb., sinonim (s)

Common names: ledinasta potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, potočnica ledinasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.