Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosotis nemorosa Besser

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Myosotis (potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, plavomilje (Hr), Horvatić, S., 19541819, potočnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. 52 (1821)

Taxon author(s) 1. Wilibald Swibert Joseph Gottlieb von Besser

Synonyms: Myosotis brevisetacea (R. Schust.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 18: 204 (1983) , Myosotis cespitosa var. strigulosa (Rchb.) Boenn., sinonim (s), Prodr. Fl. Monaster.: 55 (1832) , Myosotis ciliolata Opiz, sinonim (s), Bercht. et Opiz, Oekon.-Techn. Fl. Böhm. 2(2): 117 (1839) , Myosotis coronaria Dumort., sinonim (s), Bull. Soc. Roy. Bot. Belgique 7: 350 (1868) , Myosotis laxiflora auct. non Rchb., sinonim (s) , Myosotis laxiflora var. scabra (Simonk.) R. Schust., sinonim (s), Feddes Repert. 74: 75 (1967) , Myosotis multiflora Mérat, sinonim (s), Mérat, Rev. Fl. Paris. 1843. , Myosotis nemorosa ssp. brevisetacea R. Schust., sinonim (s), Feddes Repert. 74: 73 (1967) , Myosotis nemorosa ssp. nemorosa, sinonim (s) , Myosotis palustris ssp. nemorosa (Besser) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Sci. Hung. 14(1-2): 159 (1968) , Myosotis palustris ssp. strigulosa (Rchb.) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 14(1-2): 159 (1968) , Myosotis palustris var. strigulosa (Rchb.) DC., sinonim (s), Prodr. 10: 105 (1846) , Myosotis pseudocaespitosa Bég., sinonim (s), Ann. Bot. (Rome) 1: 277 (1904) , Myosotis scorpioides nemorosa (Besser) R. Knapp, sinonim (s), (1974) , Myosotis strigulosa Rchb., sinonim (s), Rchb. in Sturm, Deutschl. Fl. 1822.

Common names: sjenovita potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.