Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosotis ramosissima Rochel

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Myosotis (potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, plavomilje (Hr), Horvatić, S., 19541819, potočnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Fl. ed. 2, 1: 366 (1814)

Taxon author(s) 1. Anton Rochel

Synonyms: Myosotis collina Rchb., nomen illegitimum (n. illeg.), Sturm, Deutschl. Fl. 1(42): no. 11 Hoff. 1791 , Myosotis collina sensu, sinonim (s) , Myosotis hispida Schltdl., sinonim (s), Schltdl. in Mag. Neuesten Entdeck. Gesammten Naturk. Ges. Naturf. Freunde Berlin 8. 1818.

Common names: čekinjasta potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čekinjasta potočnica (Hr), Domac, R., 19944, čekinjasti nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.