Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosotis stricta Roem. et Schult.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Myosotis (potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, plavomilje (Hr), Horvatić, S., 19541819, potočnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 4: 104 (1819)

Taxon author(s) 1. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Myosotis arenaria Schultz, sinonim (s), Fl. Starg. Suppl: 12 , Myosotis micrantha auct. non Lehm., sinonim (s) , Myosotis micrantha Pall. ex Lehm., sinonim (s) , Myosotis micrantha sensu, sinonim (s) , Myosotis rigida Pomel, sinonim (s), Pomel, Nouv. Mat. Fl. Atl. 1875. , Myosotis scorpioides var. arvensis L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Myosotis vestita Velen, sinonim (s)

Common names: kruta potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, potočnica kruta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.