Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosotis suaveolens Willd.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Myosotis (potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, plavomilje (Hr), Horvatić, S., 19541819, potočnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. Hort. Berol. 176 (1809)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Myosotis armata Vestergren, sinonim (s) , Myosotis olympica auct. pro parte, non Boiss., pro-parte sinonim (pp.) , Myosotis sylvatica Hoffm. ssp. suaveolens (Waldst. et Kit. ex Willd.) Rouy, sinonim (s)

Common names: uskolisna potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, uskolisna potočnica (Hr), Domac, R., 19944, uskolisni nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.