Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosoton aquaticum (L.) Moench

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Myosoton (mokrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mokrica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Meth. 225 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Conrad Moench

Synonyms: Alsine uliginosa Vill., sinonim (s), Prosp. Hist. Pl. Dauphiné: 48 (1779) , Cerastium aquaticum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Cerastium deflexum Ser. ex DC., sinonim (s) , Malachium aquaticum (L.) Fr., sinonim (s), Fr., Fl. Hall. 1817. , Malachium calycinum Willk., sinonim (s) , Myosanthus aquaticus (L.) Desv., sinonim (s) , Stellaria aquatica (L.) Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1772. , Stellaria pallasiana Less., sinonim (s) , Stellaria pentagyna Gaud., sinonim (s)

Common names: vodena mokrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mokrica (Hr), Horvatić, S., 19541819, mokrica srdcolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vodena mokrica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.