Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myricaria germanica (L.) Desv.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Tamaricaceae (metličine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metlike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Myricaria (mariška (Hr), Nikolić, T., 201912707, mariška (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Ann. Sci. Nat. 4: 349 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicaise Auguste Desvaux

Synonyms: Tamarix germanica L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 271 (1753)

Common names: sinja mariška (Hr), Nikolić, T., 201912707, gardinić (Hr), Šulek, B., 18791256, kebrač (Hr), Šugar, I., 19941985, mariška sinja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metlika (Hr), Šulek, B., 18791256, metlikovina (Hr), Šulek, B., 18791256, metljica (Hr), Šulek, B., 18791256, metljikovina (Hr), Šulek, B., 18791256, mirika (Hr), Šulek, B., 18791256, žuka ledinja (Hr), Šulek, B., 18791256, žuka lednja (Hr), Šulek, B., 18791256, nemeški strojevec (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.