Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myrrhoides nodosa (L.) Cannon

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Myrrhoides (mjehurnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, mjehurnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Feddes Repert. 79: 65 (1986)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Francis Michael Cannon

Synonyms: Chaerophyllum nodosum (L.) Crantz., sinonim (s), Cl. Umbell. Emend.: 76. 1767 , Physocaulis nodosus (L.) Koch, sinonim (s) , Physocaulus nodosus (L.) Tausch, sinonim (s), Bot. Zeit. 1834, 1, 342.

Common names: čvorasta mjehurnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, čvorasta mjehurnjača (Hr), Domac, R., 19944, mjehurnjača (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.