Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Najas minor All.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Najadaceae (podvodnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Najas (podvodnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, podvodnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Auct. Syn. Stirp. Horti. Taur. 3 (1773)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Caulinia fragilis Willd., sinonim (s), Willd. in Mém. Acad. Roy. Sci. Hist. (Berlin) 1798. 1801. , Caulinia minor (All.) Coss. et Germ., sinonim (s), Fl. Paris 2: 575 (1845) , Fluvialis minor Pers., sinonim (s), Syn. Pl. [Persoon] 2(2): 530. 1807 , Najas subulata Thuill., sinonim (s), Fl. Env. Paris, ed. 2: 510 (1799)

Common names: mala podvodnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mala podvodnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.