Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Narcissus pseudonarcissus L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Narcissus (sunovrat (Hr), Nikolić, T., 201912707, drimavac (Hr), Šulek, B., 18791256, narcisa (Hr), Horvatić, S., 19541819, nežić (Hr), Šulek, B., 18791256, sunovrat (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 289 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: žuti sunovrat (Hr), Nikolić, T., 201912707, baljučka (Hr), Šulek, B., 18791256, podremanec (Hr), Šulek, B., 18791256, striačina (Hr), Šulek, B., 18791256, zelenkada (Hr), Šulek, B., 18791256, žuti sunovrat (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.