Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nepeta pannonica L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Nepeta (mašnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorka metvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, mačja metvica (Hr), Domac, R., 19944, mačjameta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 570 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Nepeta nuda L., sinonim (s), Sp. Pl.: 570 (1753) , Nepeta nuda ssp. pannonica (L.) Gams, sinonim (s) , Nepeta nuda ssp. violacea (L.) P. Fourn., sinonim (s) , Nepeta violacea auct., sinonim (s) , Nepeta violacea L., sinonim (s)

Common names: goli mašnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, gola mačja metvica (Hr), Domac, R., 19944, gola mačjameta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.