Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Neslia paniculata (L.) Desv. ssp. thracica (Velen.) Bornm.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Neslia (žumanka (Hr), Nikolić, T., 201912707, žumanka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Bot. Zeitschr. 44: 125 (1894)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicaise Auguste Desvaux

Synonyms: Neslia apiculata Fisch., C. A. Mey. et Avé-Lall., sinonim (s), Index Seminum Hort. Petrop. 8: 68 (1842) , Neslia thracica Velen., bazionim (baz.), Velen. in Oesterr. Bot. Z. 41. 1891.

Common names: zašiljena žumanka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.