Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nigritella nigra (L.) Rchb.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Nigritella (mrkoglavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrkoglavac (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: s. l., Icon. Fl. Germ. 13/14: 102 (1851)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Gymnadenia nigra (L.) Rchb., sinonim (s), Bonplandia 4: 321. 1856 , Satyrium nigrum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 944 (1753)

Common names: crni mrkoglavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni vranjak (Hr), Domac, R., 19944, crno smilje (Hr), Lakušić, R., 19826043, murka (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.