Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nigritella nigra L. Rchb. f. ssp. nigra

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Nigritella (mrkoglavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrkoglavac (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: s. l., Icon. Fl. Germ. 13/14: 102 (1851)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Gustav Reichenbach

Synonyms: Nigritella angustifolia Rich., nomen illegitimum (n. illeg.) , Nigritella nigra (L.) Rchb. f. s. s., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.