Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nonea lutea (Desr.) DC.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Nonea (srdovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, srdovica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Franç. ed 3, 3: 626 (1805)

Taxon author(s) 1. Louis Auguste Joseph Desrousseaux2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Lycopsis lutea Desr., sinonim (s), Desr. in Lamarck, Encycl. 3. 1792. , Nonea flavescens (C. A. Meyer) Fischer et C. A. Meyer, sinonim (s)

Common names: žuta srdovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, žuta srdovica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.