Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nonea pulla DC.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Nonea (srdovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, srdovica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Franç. ed. 3, 3: 626 (1805)

Taxon author(s) 1. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Lycopsis pulla L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10. 1759. , Lycopsis pulla L. non Loefl., sinonim (s) , Nonea rossica Steven, sinonim (s), Steven in Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 24(1-2). 1851. , Nonea taurica (Ledeb.) Ledeb., sinonim (s), Ledeb., Fl. Ross. 3. 1847.

Common names: tamnocrvena srdovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, srdovica tamnocrljena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.