Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nymphaea candida J. Presl et C. Presl

Order: Nymphaeales Salisb. ex Bercht. et J. Presl

Family: Nymphaeaceae (lokvanjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lokvenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lopoči (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Nymphaea (lopoč (Hr), Nikolić, T., 201912707, blatni cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, lokvanjača (Hr), Šulek, B., 18791256, lopoč (Hr), Domac, R., 19944, plutnjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Delic. Prag., 224 (1822)

Taxon author(s) 1. Jan Svatopluk (Swatopluk) Presl2. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Castalia candida (C. Presl) Schinz et Thell., sinonim (s), in Schinz et R. Keller, Fl. Schweiz, ed. 3, 1: 206 (1909) , Nymphaea fennica Mela, sinonim (s)

Common names: sjajni lopoč (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.