Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Odontites vernus (Bellardi) Dumort.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Odontites (crnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Belg. 32 (1827)

Taxon author(s) 1. Carlo Antonio Lodovico Bellardi2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Bartsia odontites Sow., sinonim (s) , Euphrasia verna Bellardi, bazionim (baz.), Osserv. Bot.: 58. 1788. , Odontites odontites ssp. vernus (Bellardi) Wettst., sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Math.-Naturwiss. Kl. 70: 321 (1901) , Odontites ruber ssp. vernus (Bellardi) Vollm., sinonim (s), Fl. Bayern: 670 (1914) , Odontites rubra Pers., sinonim (s) , Odontites serotinus ssp. vernus (Bellardi) Hayek, sinonim (s), Fl. Steiermark 2: 18 (1912)

Common names: proljetna crnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crljenocvjetna crnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, proljetna crnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.