Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Oenanthe aquatica (L.) Poir.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Oenanthe (trbulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, trbulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Lam., Encycl. Meth. Bot. 4: 530 (1798)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Louis Marie Poiret

Synonyms: Oenanthe phellandrium Lam., sinonim (s) , Phellandrium aquaticum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: vodena trbulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, morak (Hr), Pahlow, M., 19897748, trbulja (Hr), Kušan, F., 19562137, vodena trbulja (Hr), Domac, R., 19944, vodeni kim (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.