Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Oenanthe lachenalii C. C. Gmel.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Oenanthe (trbulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, trbulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Bad. 1: 678 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl) Christian Gmelin

Synonyms: Oenanthe jordanii Ten., inclusive (incl.) , Oenanthe marginata Vis., sinonim (s)

Common names: zarubljena trbulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, trbulja zarubljena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.