Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Omphalodes scorpioides (Haenke) Schrank

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Omphalodes (modrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišje uho (Hr), Domac, R., 19944, modrica (Hr), Horvatić, S., 19541819, pupanka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Denkschr. Königl. Akad. Wiss. München 3: 222 (1812)

Taxon author(s) 1. Thaddäus(Tadeáš) Peregrinus Xaverius Haenke2. Franz von Paula von Schrank

Synonyms: Cynoglossum scorpioides Haenke, bazionim (baz.), Haenke in Jacquin, Collectanea 2. 1789.

Common names: lopatolistna modrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pupanka lopatolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.