Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ononis arvensis L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ononis (gladiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladuška (Hr), Hirc, D., 1912673, mačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zečji trn (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Nat. ed 10, 2: 1159 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ononis hircina Jacq., sinonim (s), Hort. Bot. Vindob. 1: 40 (1771) , Ononis spinosa ssp. arvensis (L.) Greuter et Burdet, sinonim (s), Willdenowia 19: 33 (1989) , Ononis spinosa ssp. hircina (Jacq.) Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 4(3): 1224 (1923)

Common names: poljski gladiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladišć (Hr), Visiani, R., 18521686, jareći zečji trn (Hr), Domac, R., 19944, mačac runjavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mačac šiljolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.