Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophrys fusca Link

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophrys (kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Domac, R., 19944, kokošica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Schrad., J. Bot. (Schrader) 1799 (2): 324 (1800)

Taxon author(s) 1. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Ophrys funerea H. Fleischm., sinonim (s) , Ophrys insectifera var. fusca L., sinonim (s) , Ophrys obaesa Lojac., sinonim (s), Fl. Sicul. 3. 1909.

Common names: mrka kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Šugar, I., 19941985, mrka kokica (Hr), Šugar, I., 19941985, smeđa kokica (Hr), Domac, R., 19944, Sombre Bee Orchid (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.