Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orchis spitzelii Saut. ex W. D. J. Koch

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orchis (kaćun (Hr), Nikolić, T., 201912707, cviet Jovov (Hr), Šulek, B., 18791256, dremovac (Hr), Šulek, B., 18791256, gorocvit (Hr), Šulek, B., 18791256, jaja pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, kaćun (Hr), Domac, R., 19944, mudavac (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimunak (Hr), Šulek, B., 18791256, tromud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: W. D. J. Koch, Syn. Fl. Germ. 686 (1837)

Taxon author(s) 1. Anton Eleutherius Sauter2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Orchis patens ssp. orientalis (Rchb. f.) K. Richter, sinonim (s) , Orchis viridifusca Alboff., sinonim (s)

Common names: kratkoostrugasti kaćun (Hr), Nikolić, T., 201912707, kaćun (Hr), Šugar, I., 19941985, kratkoostrugasti kaćun (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.