Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aldrovanda vesiculosa L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Droseraceae (rosičine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, rosike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Aldrovanda (vodenstupica (Hr), Nikolić, T., 201912707, vodena stupica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 281 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: mjehurasta vodenstupica (Hr), Nikolić, T., 201912707, aldrovanda (Hr), Horvatić, S., 19541819, mjehurasta vodena stupica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.