Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orlaya grandiflora (L.) Hoffm.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Orlaya (moračina (Hr), Nikolić, T., 201912707, moračina (Hr), Domac, R., 19944, mrkojelina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, petrusimul divji (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gen. Umb. 58 (1814)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Franz Hoffmann

Synonyms: Caucalis grandiflora L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: velecvjetna moračina (Hr), Nikolić, T., 201912707, faljica (Hr), Šulek, B., 18791256, liepi rožac (Hr), Šulek, B., 18791256, markvica divja (Hr), Visiani, R., 18521686, mrkva divja (Hr), Šulek, B., 18791256, mrkvjela divja (Hr), Šulek, B., 18791256, petrusin divji (Hr), Šulek, B., 18791256, petrušin divji (Hr), Visiani, R., 18521686, turica (Hr), Šulek, B., 18791256, velecvjetna moračina (Hr), Domac, R., 19944, vratimuž (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.