Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ornithogalum kochii Parl.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Ornithogalum (kestenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, kestenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, lok pesji (Hr), Šulek, B., 18791256, luk poljski (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičje mlijeko (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Ital. 2: 440 (1852)

Taxon author(s) 1. Filippo Parlatore

Synonyms: Ornithogalum gussonei auct. non Ten., sinonim (s) , Ornithogalum gussonei ssp. kochii (Parl.) Holub, sinonim (s) , Ornithogalum gussonei var. kochii (Parl.) Beck, sinonim (s) , Ornithogalum orthophyllum auct. non Ten. 1830 s. str., sinonim (s) , Ornithogalum orthophyllum ssp. kochii (Parl.) Maire et Weiller, sinonim (s), Fl. Afr. Nord 5: 180 (1958) , Ornithogalum orthophyllum ssp. kochii (Parl.) Zahar., sinonim (s) , Ornithogalum tenuifolium auct. non Delaroche, sinonim (s) , Ornithogalum tenuifolium ssp. kochii Parl., sinonim (s) , Ornithogalum tenuifolium var. kochii (Parl.) Hayek, sinonim (s) , Ornithogalum tenuifolium var. orthophyllum, ? (dvojbeno)

Common names: Kohova kestenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.