Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ornithogalum sphaerocarpum A. Kern.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Ornithogalum (kestenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, kestenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, lok pesji (Hr), Šulek, B., 18791256, luk poljski (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičje mlijeko (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Bot. Z. 28: (1878)

Taxon author(s) 1. Anton Joseph Kerner, Kerner von Marilaun, Marilaun

Synonyms: Ornithogalum pyrenaicum ssp. sphaerocarpum (A. Kern.) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 2: 255 (1909)

Common names: okrugloplodna kestenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, okrugloplodno ptičje mlijeko (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.