Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ornithogalum umbellatum L.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Ornithogalum (kestenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, kestenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, lok pesji (Hr), Šulek, B., 18791256, luk poljski (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičje mlijeko (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 307 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ornithogalum declinatum Jord. et Fourr., sinonim (s), Brev. pl. nov.: 57 (1866) , Ornithogalum divergens Boreau, sinonim (s), Fl. Centre France, ed. 2: 507 (1849) , Ornithogalum etruscum Parl., sinonim (s), Fl. Ital. 2: 443 (1857) , Ornithogalum paterfamilias Godr., sinonim (s), Mém. Soc. Emul. Doubs, sér. 2 5: 27 (1854) , Ornithogalum proliferum Jord. et Fourr., sinonim (s), Brev. pl. nov.: 57 (1866) , Ornithogalum refractum Rchb., sinonim (s) , Ornithogalum rusticum Jord. et Fourr., sinonim (s), Brev. pl. nov.: 55 (1866) , Ornithogalum umbellatum L. s. l., sinonim (s) , Ornithogalum umbellatum ssp. divergens (Boreau) Asch. et Graebn., sinonim (s) , Stellaris corymbosa Moench., sinonim (s)

Common names: štitasta kestenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, lašćet divji (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičje mleko (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ptičje mliko (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičje mljeko (Hr), Visiani, R., 18425573, štitasto ptičje mlijeko (Hr), Domac, R., 19944, star of Betlehem (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.