Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orobanche alba Willd.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Orobanchaceae (volovodke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, volovotke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orobanche (volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobova kuga (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, kravovod (Hr), Šulek, B., 18791256, volovod (Hr), Domac, R., 19944, volvod (Hr), Šulek, B., 18791256, vučica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 3: 350 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Orobanche diaphana F. W. Schultz, sinonim (s), F. W. Schultz in Flora 26. 1843. , Orobanche epithymum DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 3. 1805. , Orobanche punctata F. W. Schultz, sinonim (s), F. W. Schultz in Flora 26. 1843. , Orobanche rubra Sm., sinonim (s), Sm., Engl. Bot. 1807. , Orobanche sparsiflora Wallr., sinonim (s)

Common names: bijeli volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijeli volovod (Hr), Domac, R., 19944, bliedkasti volovod (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Red Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625, Thyme Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.