Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orobanche caryophyllacea Sm.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Orobanchaceae (volovodke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, volovotke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orobanche (volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobova kuga (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, kravovod (Hr), Šulek, B., 18791256, volovod (Hr), Domac, R., 19944, volvod (Hr), Šulek, B., 18791256, vučica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Trans. Linn. Soc. London, Bot. 4: 169 (1798)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Synonyms: Orobanche galii Duby, sinonim (s), Duby, Bot. Gall. 1828. , Orobanche major L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Orobanche vulgaris Poir., sinonim (s), Poir. in Lamarck, Encycl. 4. 1798.

Common names: obični volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, dublier (Hr), Šulek, B., 18791256, kuga bobova (Hr), Šulek, B., 18791256, obični volovod (Hr), Domac, R., 19944, žljezdasti volovod (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Bedstraw Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625, Clove-scented Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.