Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orobanche gracilis Sm.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Orobanchaceae (volovodke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, volovotke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orobanche (volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobova kuga (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, kravovod (Hr), Šulek, B., 18791256, volovod (Hr), Domac, R., 19944, volvod (Hr), Šulek, B., 18791256, vučica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Trans. Linn. Soc. London, Bot. 4: 172 (1798)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Synonyms: Orobanche caryophyllea F. W. Schultz et Vis., sinonim (s) , Orobanche cruenta Bertol., sinonim (s), Bertol., Rar. Lig. [Ital.] Pl. 3. 1810. , Orobanche spruneri F. W. Schultz, sinonim (s), F. W. Schultz in Flora 26. 1843. , Orobanche vulgaris Gaud., sinonim (s)

Common names: nježni volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, crljeni volovod (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kuga bobova (Hr), 18471006, nježni volovod (Hr), Domac, R., 19944, Slender Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.