Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orobanche minor Sm.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Orobanchaceae (volovodke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, volovotke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orobanche (volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobova kuga (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, kravovod (Hr), Šulek, B., 18791256, volovod (Hr), Domac, R., 19944, volvod (Hr), Šulek, B., 18791256, vučica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Sowerby, Engl. Bot. 6: t. 422 (1797)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Synonyms: Orobanche apiculata Wallr., ? (dvojbeno), Sched. Crit.: 310 (1822) , Orobanche barbata auct. non Poir., sinonim (s) , Orobanche barbata Poir., sinonim (s) , Orobanche maritima Pugsley, sinonim (s), J. Bot. 78: 110 (1940) , Orobanche minor var. maritima (Pugsley) Rumsey et Jury, sinonim (s), Watsonia 17: 444 (1989) , Orobanche multiflora Wallr., sinonim (s) , Orobanche nudiflora Wallr., ? (dvojbeno), Wallr., Sched. Crit. 1822. , Orobanche trifolii-pratensis F. W. Schultz, sinonim (s)

Common names: bradati volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bradati volovod (Hr), Domac, R., 19944, cievnasti volovod (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Common Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625, Lesser Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625, Small Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.