Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orobanche reticulata Wallr.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Orobanchaceae (volovodke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, volovotke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orobanche (volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobova kuga (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, kravovod (Hr), Šulek, B., 18791256, volovod (Hr), Domac, R., 19944, volvod (Hr), Šulek, B., 18791256, vučica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Orob. Gen. 42 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl(Karl) Friedrich Wilhelm Wallroth

Synonyms: Orobanche pallidiflora Wimm. et Graebn., inclusive (incl.) , Orobanche platystigma Rchb., sinonim (s), Rchb., Iconogr. Bot. Pl. Crit. 7. 1831. , Orobanche procera W. D. J. Koch, sinonim (s), W. D. J. Koch in Röhling, Deutschl. Fl., ed. 3, 4. 1833. , Orobanche sauteri F. W. Schultz, sinonim (s), Flora 34: 49 (1851) , Orobanche scabiosae W. D. J. Koch, sinonim (s), Deutschl. Fl., ed. 3, 4: 440 (1833)

Common names: mrežasti volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bliedocvjetni volovod (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrežasti volovod (Hr), Domac, R., 19944, Thisle Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.