Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Panicum capillare L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Panicum (proso (Hr), Nikolić, T., 201912707, proso (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 58 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Milium capillare (L.) Moench, sinonim (s), Meth. Pl.: 203 (1794) , Panicum bobartii Lam., sinonim (s), Encycl. 4: 748 (1798)

Common names: vlasasto proso (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasasto proso (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.