Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Panicum miliaceum L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Panicum (proso (Hr), Nikolić, T., 201912707, proso (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 58 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Milium esculentum Moench, sinonim (s), Meth. Pl.: 203 (1794) , Panicum miliaceum ssp. compactum Körnicke, sinonim (s) , Panicum miliaceum ssp. contractum Alef., sinonim (s) , Panicum miliaceum ssp. effusum Alef., sinonim (s) , Panicum miliaceum ssp. erectum Lewicki, sinonim (s) , Panicum miliaceum ssp. miliaceum, sinonim (s) , Panicum miliaceum ssp. ruderale (Kitagawa) Tzvelev, sinonim (s), Novosti Sist. Vyssh. Rast. 5: 18 (1968) , Panicum miliaceum var. ruderale Kitag., sinonim (s), Bot. Mag. (Tokyo) 51: 153 (1937) , Panicum milium Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 83 (1805)

Common names: divlji proso (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagle (Hr), Šulek, B., 18791256, jagli (Hr), Šulek, B., 18791256, proso (Hr), Domac, R., 19944, žito (Hr), Šulek, B., 18791256, millet (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.